Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKSu Katowice kontynuuje działania

 

O działaniach grupy niepełnosprawnych kibiców przy GKSie Katowice pisaliśmy na naszej stronie już dwukrotnie. 2 grudnia, dzień przed Światowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, koordynatorka CAFE w Polsce, miała przyjemność uczestniczyć w kolejnym, trzecim spotkaniu grupy.


Grupa spotkała się pierwszy raz z inicjatywy CAFE i klub piłkarskiego GKS Katowice w październiku 2014 roku, a następnie kontynuowała samodzielnie działania. Na spotkaniu 2 grudnia był obecny Michał Fitas - wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia „Klub Kibiców Niepełnosprawnych”. W spotkaniu uczestniczyli również radni miasta i dyrektor Stadionu Śląskiego oraz przedstawiciel klubu piłkarskiego GKS Katowice.

 

Michał opowiedział o działalności i doświadczeniach Klubu Kibiców Niepełnosprawnych z Wrocławia, a następnie rozpoczęliśmy dyskusję o następnych krokach w działalności grupy i projekcie statutu stowarzyszenia. Grupa zaplanowała kolejne 2 spotkania w styczniu. 10 stycznia, kiedy to odbędzie się wspólna wizyta na stadionie, mająca na celu rozpoznanie najlepszego miejsca dla osób poruszających się na wózkach i z ograniczoną mobilnością. Natomiast 13go stycznia 2015 roku odbędzie się spotkanie założycielskie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych GKSu Katowice.

 

Serdecznie gratulujemy grupie działań i mocno trzymamy kciuki za zaplanowane w styczniu działania.