Wystawa „Pełen Dostęp, Pełen Football” już dostępna na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Ekspozycja potrwa do końca listopada 2013 roku. Wystawa jest wystawą mobilną, przed Gdańskiem oglądać można ją było na płocie Stadionu Narodowego. Na PGE ARENIE ustawiona zostało w strefie Mixed Zone, czyli tej, która służy piłkarzom w czasie meczów, a każdego dnia jest główną trasą wszystkich wycieczek odwiedzających bursztynowy stadion.

Głównym celem wystawy jest przedstawienie roli piłki nożnej w procesie integracji niepełnosprawnych kibiców, poprzez tworzenie dostępnych stadionów na terenie Polski i całej Europy. Dodatkowo wierzymy, że dzięki przybliżeniu tematu dostępności i włączania osób niepełnosprawnych, wystawa przyczyni się do wzrostu społecznej świadomości w tym zakresie.

Joyce Cook, Dyrektor Zarządzająca CAFE powiedziała „Jesteśmy zaszczyceni, że wystawa CAFE „Pełen Dostęp, Pełen Football” zagości na polskich stadionach i będzie promować dostęp i ideę włączania. Naszym głównym celem jest zapewnienie jak największej ilości niepełnosprawnych kibiców możliwości czerpania radości z uczestniczenia w meczach na żywo, wspólnie z innymi kibicami. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej wystawy; z pomocą futbolu i jego kibiców, razem możemy podnieść jakość życia wielu osób niepełnosprawnych na terenie Europy.”

Wystawa „Pełen Dostęp, Pełen Football” jest inicjatywą CAFE w ramach projektu dziedzictwa UEFA EURO 2012. Wystawa jest wystawą mobilną i po inauguracji na Stadionie Narodowym będzie prezentowana na stadionach na terenie Polski.

Serdecznie zapraszamy na PGE Arenę!Published 14/10/2013