Rada dyrektorów ośrodka CAFE z radością ogłasza, że trzecia Międzynarodowa Konferencja ośrodka CAFE - inicjatywa Total Football Total Access (Pełny Futbol, Pełny Dostęp) - odbędzie się 16-17 listopada 2018 roku w Bilbao, w Hiszpanii.

Od 2009 roku, ośrodek CAFE pracuje z udziałowcami w całej branży futbolowej na rzecz jednego wyraźniego celu - gry, która jest dostępna, integracyjna i gościnna dla wszystkich.

Dwie poprzednie Międzynarodowe Konferencje ośrodka CAFE odbyły się na Stadionie Wembley w 2011 roku i Stade de France w 2015 roku. Te wydarzenia zgromadziły zarówno niepełnosprawnych kibiców, kluby, ligi, stowarzyszenia krajowe i organy zarządzające piłki nożnej, jak i architektów stadionów, rzeczników niepełnosprawności i równouprawnienia oraz innych kluczowych udziałowców z wnętrza sektorów gry i niepełnosprawności.

Ośrodek CAFE jest zachwycony, że będzie gospodarzem Konferencji na Stadionie San Mamés klubu Athletic. Stadion został otwarty w 2013 roku i jest jednym z miejsc goszczących UEFA EURO 2020.

Joanna Deagle, dyrektor zarządzający ośrodka CAFE powiedziała: „Jesteśmy zachwyceni, że nasza trzecia Międzynarodowa Konferencja odbędzie się w Bilbao. Nie możemy się doczekać bycia gospodarzem pamiętnego, dwudniowego wydarzenia z ujmującymi mówcami i we wspaniałym miejscu".

,,Pragniemy odnotować nasze podziękowania dla klubu Athletic za przyjęcie nas na stadion oraz za jego fantastyczne, dotychczasowe wsparcie. Chcielibyśmy także podziękować naszym partnerom na UEFA za ich ciągłe wsparcie i oddanie inicjatywie Total Football Total Access (Pełny Futbol, Pełny Dostęp).

Borja González Bilbao, doradca finansowy stadionu San Mamés powiedział: ,,Cieszymy się z bycia gospodarzami Trzeciej Międzynarodowej Konferencji ośrodka CAFE. Jestemy naprawdę dumni, że nasz stadion San Mamés podąża śladami poprzednich scen tak ważnych, jak stadion Wembley i Stade de France."

Zarówno klub Athletic, jak i miasto Bilbao przywitają was z otwartymi ramionami. Chcemy się uczyć i dzielić nowymi, wspólnymi wyzwaniami i jesteśmy pewni, że to doświadczenie będzie niezapomniane i wiele warte"- dodał Borja.

Już teraz wiele ważnych tematów znajduje się w programie Międzynarodowej Konferencji 2018 ośrodka CAFE, w tym wrażenia niepełnosprawnych kibiców uczestniczących w Pucharze Świata FIFA 2018 oraz widoki na przyszłe plany na UEFA EURO 2020. Odbędą się również dyskusje na temat roli specjalisty ds. dostępności, związków niepełnosprawnych kibiców, komentarza audiodeskryptywnego, cyfrowej dostępności oraz Tygodnia Akcji ośrodka CAFE.

Międzynarodowa Konferencja ośrodka CAFE to wyjątkowa szansa na spotkanie z wieloma ludźmi spośród wszelkich aspektów gry, której nie można przegapić!

Po raz pierwszy będziemy również organizować wydarzenie towarzyskie, które będzie miało miejsce po pierwszym dniu Konferencji. Jest to rezultat informacji zwrotnych, które otrzymaliśmy po naszej ostatniej Konferencji, w czasie której, delegaci zasugerowali, że większe możliwości nawiązywania kontaktów będą mile widziane. 

Czekamy z niecierpliwością na powitanie Państwa w Bilboa!Published 20/08/2018