27 czerwca 2013 roku przedstawiciele CAFE Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie przeprowadzili trening dla pracowników klubu sportowego Lechia Gdańsk i pracowników spółki Bieg2012, zarządcy PGE Arena w Gdańsku. Trening przeprowadzila Zuzanna Ziajko, Koordynatorka Projektu CAFE w Polsce, towarzyszył jej Michael Rice, Manager Projektów CAFE i osoba odpowiedzialna za kontakt z kibicami.

Trening „Świadomość niepełnosprawności” ma na celu zwiększenie wiedzy i świadomości na temat niepełnosprawności oraz wskazanie konkretych rozwiązań zwiększających dostępność na stadionach w Polsce i Europie. Poza wiedzą teoretyczną uczestnicy szkolenia otrzymują konkretne wskazówki dotyczące możliwości udoskonalenia rozwiązań proponowanych przez dany obiekt. Każde szkolenie jest specjalnie przygotowane pod kątem indywidualnych potrzeb uczetników, przedstawicieli stadionu i klubu.

Ok 15-17% każdej populacji to osoby niepełnosprawne. Zapewnienie pełnej dostępności i dbałość o włączające rozwiązania jest niezwykle ważna, aby każdy z Nas mógł w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. A stadiony dzisiaj to nie tylko miejsca odwiedzane przez kibiców. To centra życia kulturalnego! Z pełej dostępności poza osobami niepełnosprawnymi skorzystają kobiety w ciąży, osoby starsze, kontuzjowani kibice i dziennikarze i wielu innych. Warto dbać o dostępność.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom klubu Lechia Gdańsk i spółki Bieg2012 za aktywne i zaangażowane uczestnictwo w szkoleniu oraz za gościnę na stadionie PGE Arena. Published 28/06/2013