Przedstawicielka CAFE w Polsce, Weronika Paszewska, spotkała się 6 października z kibicami GKSu Katowice zainteresowanymi założeniem Klubu Kibica Niepełnosprawnego przy GKSie Katowice.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy CAFE oraz przedstawiciela klubu GKS Katowice - Karola Kuśki. Weronika zaprezentowała działania CAFE w Polsce i korzyści płynące z założenia Klubu Kibica Niepełnosprawnego. Dziękujemy Karolowi Kuśce z GKSu Katowice za zaangażowanie w organizację spotkania i za zaoferowaną pomoc tworzącej się grupie.

Założenie grupy kibiców niepełnosprawnych umożliwia kibiców z niepełnosprawnościami mówienie jednym, słyszalnym głosem. Grupa kibiców niepełnosprawnych działająca przy klubie przyczynia się również do korzystnych zmian w klubie w obszarze dostępności i świadomości oraz do zmian na samym stadionie.

Spotkanie było niezwykle owocne. Grupa zaplanowała kolejne działania mające na celu zachęcenie kolejnych osób do uczestnictwa w drugim spotkaniu, które zostało wyznaczone na 28 października 2014 roku.

Koordynatorka projektu CAFE w Polsce Weronika Paszewska powiedziała: “Spotkanie było niezwykle obiecujące. Bardzo się cieszę, na myśl że niedługo powstanie w Katowicach, kolejne w Polsce stowarzyszenie kibiców niepełnosprawnych. Kibice którzy uczestniczyli w spotkaniu są bardzo oddani i widzę działalność grupy w przyszłości bardzo obiecująco".

CAFE niedługo ponownie spotka się z grupą kibiców w Katowicach, żeby wspierać grupę w jej działaniach. Chcemy pogratulować wszystkich uczestniczących w spotkaniu kibicom, bez których to spotkanie by się nie odbyło i życzymy samych sukcesów w przyszłości".Published 06/10/2014