‘To, co robicie, jest bardzo ważne. Tak trzymać!’ – powiedział Barack Obama do przedstawiciela Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’ podczas spotkania w warszawskim Pałacu Prezydenckim.

28 maja 2011 prezydent Stanów Zjednoczonych spotkał się z liderami polskiej demokracji: prezydentem, marszałkami sejmu i senatu, ministrem spraw zagranicznych, liderami partii politycznych, działaczami dawnej opozycji demokratycznej oraz przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego. W gronie zaproszonych znalazł się także reprezentant antyrasistowskiego Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’.

Po zakończeniu części oficjalnej Barack Obama podszedł do grupy działaczy obywatelskich i osobiście przywitał się z nimi. Wśród nich był dr Rafał Pankowski, współzałożyciel Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’, koordynator Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej. Kiedy prezydent USA usłyszał, że wśród obecnych jest przedstawiciel organizacji antyrasistowskiej działającej w Polsce, żywo zareagował i uścisnął mu dłoń, mówiąc: ‘It is very important. Keep it up!’

‘Jestem zaszczycony i wzruszony możliwością udziału w tak niezwykłym spotkaniu. Nie spodziewałem sie, że będę mógł rozmawiać z Prezydentem Obamą. Widać, że temat antyrasizmu jest mu bliski. Było to szczególne doświadczenie’ – powiedział Rafał Pankowski po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim.

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ jest niezależną organizacją antyrasistowską powstałą w 1996 roku. Prowadzi m.in. kampanię ‘Muzyka Przeciwko Rasizmowi’ i ‘Wykopmy Rasizm ze Stadionów’ oraz wydaje antyfaszystowski magazyn ‘NIGDY WIĘCEJ’. Od 2009 roku prowadzi w Warszawie Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej.


Więcej informacji:
tel. +48601360835
www.nigdywiecej.orgPublished 31/05/2011