CAFE z przyjemnością informuje o utworzeniu MIVA United - ogólnokrajowego stowarzyszenia kibiców niepełnosprawnych w Holandii.

MIVA United została założona przez przedstawicieli dwóch najstarszych KKNów w Holandii: Rollyside przy FC Groningen oraz Rollerside przy Vitesse Arnhem. Nowe stowarzyszenie będzie wspierane również przez KNVB i Menzis, którzy są społecznymi partnerami obu klubów.

Organizacja CAFE była gospodarzem inauguracyjnego spotkania tej grupy w grudniu 2013 roku, wspólnie z przewodniczącymi obu stowarzyszeń  niepełnosprawnych kibiców (Johanem ten Hoove z FC Groningen i Dickiem Cochiusem z Vitesse Arnhem) oraz innymi przedstawicielami tych grup. CAFE podzieliła się przykładami istniejących ogólnokrajowych KKNów oraz poradami, jak można w Holandii założyć trwałą i efektywną grupę.

Dyrektorka zarządzająca CAFE Joyce Cook OBE stwierdziła: "Ta wiadomość jest cudownym zakończeniem roku. Chcemy przekazać nasze gratulacje wszystkim osobom, dzięki którym stało się to możliwe. CAFE będzie nadal oferować wsparcie i przyjaźń MIVA United, gdy organizacja ta będzie się rozwijać. Mocno wierzymy w ideę dawania lokalnym niepełnosprawnym kibicom możliwości samodzielnego wspierania swojej grupy, we współpracy z klubami i stowarzyszeniami piłkarskimi. Utworzenie MIVA United będzie niewątpliwie korzystne dla wielu niepełnosprawnych kibiców w całej Holandii i celnie wspiera obchody 125 rocznicy KNVB."