W dniu 7 czerwca Koordynatorka Projektu CAFE w Polsce wzięła udział w konferencji pt. „Sport dźwignią promocji polskiej gospodarki”. Konferencja odbyła się w siedzibie Ministerstwa Gospodarki i zgromadziła wiele osób zainteresowanych sportem i możliwościami wykorzystania go na drodze do promocji krajowej gospodarki.

CAFE wzięlo udział w konferencji jako organizacja charytatywna, zainteresowana tematem dostępności sportu i zwiększaniem jego otwartości na osoby niepełnosprawne. Konferencja zaprezentowała sport z nowej, ciekawej strony, stworzyła przestrzeń do dyskusji dla osób na co dzień zaangażowanych w rozwój i promocję sportu. Była również świetną okazją do przedstawienia CAFE i nawiązania nowych kontaktów.

Ciekawe prelekcje wygłosili: Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki, Michael Payne, doradca Światowej Federacji Piłki Siatkowej, były szef w MKOL, współtwórca sukcesów min olimpiady w Sydney i Londynie.

Wykładom towarzyszyły dwie interesujące debaty, do których zaproszone zostały osoby bezpośrednio związane ze sportem i jego promocją.

Tematem pierwszej debaty była promocja gospodarki przez sport. Na przykładzie Brazylii został przedstawiony ogromny potencjał sportu i sposoby na jego wykorzystanie. Wzięli w niej udział min. Grzegorz Hajdarowicz, Konsul Honorowy Brazylii w Polsce, Czeslaw Lang, sportowiec, prezes Lang Team i Magdalena Sroka Wiceprezydent Krakowa.

Druga debata dotyczyła współpracy pomiędzy biznesem, a sportem. Jak skutecznie rozwijać tą współpracę, jak wygląda dzisiaj sponsoring sportu i sportowców, czy firmy chętnie inwestują w sport?

Ciekawych głosów w dyskusji udzielili min: Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstiwe Gospodarki, Natalia Partyka, Sportowiec, Maciej Wendzel, Przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A.

Konferencja poruszyła niezwykle ciekawy obszar tematyczny. Wyrazem tego był aktywny udział gości w dyskusji i ich żywe zainteresowanie tematem.Published 10/06/2013