Klub Kibiców Niepełnosprawnych (KKN) jest jednym z największych europejskich stowarzyszeń wspierających niepełnosprawnych kibiców (DSA) z siedzibą w polskim klubie Śląsk Wrocław.

Od chwili powstania w 2008 roku KKN regularnie organizuje wycieczki dla niepełnosprawnych kibiców na mecze wyjazdowe. W rozgrywkach domowych na stadionie Śląska Wrocław często uczestniczy ponad 200 niepełnosprawnych kibiców klubu.

W kwietniu 2015 roku Śląsk Wrocław i KKN trafiły na pierwsze strony gazet, kiedy to rekordowa liczba niepełnosprawnych kibiców wzięła udział w meczu z Lechią Gdańsk. Tego dnia na stadion przybyło co najmniej 1005 niepełnosprawnych kibiców i towarzyszących im osób, pobijając tym samym rekord Polski i pokazując siłę inicjatywy Total Football #TotalAccess (,,Pełny futbol, pełny dostęp").

W zeszłym miesiącu KKN próbował pobić własny rekord podczas meczu z Piastem Gliwice. Co dwunasty kibic podczas meczu był niepełnosprawny.

KKN współpracował z licznymi organizacjami i zainteresowanymi grupami, aby wypromować wydarzenie i zachęcić jak największą liczbę osób niepełnosprawnych do uczestnictwa w meczu. Między innymi na stadion zaproszono niepełnosprawne dzieci z okolicznych szkół oraz mieszkańców lokalnych domów opieki.

Na 8533 osoby obecne na meczu około 750 stanowili niepełnosprawni kibice, którzy przybyli z około 300 osobami towarzyszącymi.

To fantastyczne osiągnięcie, a CAFE gratuluje KKN i Śląskowi Wrocław ich wielu nieprzerwanych sukcesów.Published 07/06/2018