Pierwsza edycja kampanii CAFE Tydzień Akcji – Pełen Dostęp, Pełen Football – odbyła się w Polsce i na Ukrainie w dniach 13-21 kwietnia 2013.

Kampania, wspierana przez organizacje piłkarskie, zaprosiła kluby piłkarskie i stowarzyszenia kibiców do świętowania pełnej dostępności meczów piłkarskich. Gospodarzami wydarzeń były stadiony na terenie Polski i Ukrainy.

Polski Związek Piłki Nożnej udzielił pełnego wsparcia kampanii i opublikował informacje na jej temat. Piłkarska Liga Polska również przekazała pełne wsparcie dla kampanii zachęcając wszystkie zrzeszone kluby do udziału w inicjatywie. Ekstraklasa S.A. również udzieliła wsparcia Kampanii i dostarczyła informacje na temat kampanii wszystkim klubom. Kluby GKS Katowice, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk, Cracovia i Flota Świnoujście zaangażowały się w Tydzień Akcji poprzez działania: oficjalne wsparcie akcji przed rozpoczęciem lub w przerwie meczu, odczytanie deklaracji wsparcia oraz publikacja informacji na stronach internetowych. Stadion Narodowy wdrożył komentarz audiodeskrypcyjny, korzystając ze sprzętu przekazanego przez CAFE w ramach dziedzictwa UEFA EURO 2012. Stadion Narodowy wsparł Tydzień Akcji i opublikował informacje na temat kampanii na oficjalnych platformach komunikacyjnych.

Na Ukrainie CAFE Tydzień Akcji - Pełen Dostęp, Pełen Football – otrzymał ogromne wsparcie od Ukraińskiej Premier League, która Tygodniowi Akcji dedykowała weekend 20-21 kwietnia. Wszystkie 8 meczów rozegranych w ten weekend, zostało wzbogaconych o uroczystą ceremonię otwarcia, podczas której gracze razem z oficjalnymi gośćmi weszli na boisko ubrani w koszulki CAFE (ponad 280 osób) i zaprezentowali banner CAFE Tydzień Akcji. Deklaracja wsparcia została odczytana podczas prezentacji składów. Informacja o kampanii została rozpowszechniona pośród wszystkich klubów i promowana na stronach internetowych klubów oraz podczas dni meczowych. Film CAFE Pełen Dostęp, Pełen Football został zaprezentowany na telebimach na wszystkich stadionach.

Obchody miały miejsce na stadionach Illichivets Mariupol, Metalurh Zaporizhya, Metalurh Donetsk, Zorya, Tavriya, Metalist Kharkiv, Dnipro Dnipropetrovsk i Arsenal Kiev. Wzięły w nich udział wszystkie drużyny ligi. Wydarzenia były transmitowane na antenie narodowej telewizji i na stronie CAFE za pośrednictwem kanału You Tube: http://www.youtube.com/user/CafeFootballEurope.

Dodatkowo, Karpaty Lwów zorganizowały obchody podczas wcześniejszego weekendu, podczas meczu z Dynamo Kijów. Kluby Karpaty Lwów i Metalist Kharkiv wdrożyły komentarz audiodeskrypcyjny korzystając ze sprzętu przekazanego przez CAFE w ramach projektu dziedzictwa UEFA EURO 2012. Vorskla, Chernomorets Odessa i Shakhtar Donetsk również zorganizowały dodatkowe wydarzenia m.in. informacja o Kampanii znalazła się w programie dnia meczowego, na stadionowych telebimach zostały pokazane filmy informacyjne, przeprowadzono wywiady z kibicami oraz zwiedzanie przez kibiców niepełnosprawnych stadionu i muzeum.

Dziękujemy wszystkim klubom, stadionom i kibicom, którzy wzięli udział w wydarzeniach CAFE Tygodnia Akcji – Pełen Dostęp, Pełen Football.

Więcej informacji na temat CAFE Tygodnia Akcji 2013 – Pełen Dostęp, Pełen Football znajdzieie Państwo w raporcie podsumowującym.

Pobierz CAFE Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football raport podsumowujący.Published 24/06/2013