CAFE ma przyjemność poinformować o powołaniu nowego Dyrektora CAFE i członka zarządu oraz nowego vice prezesa Level Playing Field – David'a Davis'a OBE.

David Davies OBE związany był z Związkiem Piłki Nożnej przez 13 lat, często burzliwych, jako Dyrektor Wykonawczy, do momentu odejścia na emeryturę w 2006 roku. Współpracował blisko z angielskimi menedżerami takimi jak: Terry Venables, Glenn Hoddle, Kevin Keegan oraz Sven Goran Eriksson. Jest dobrze znany w środowisku piłkarskim zarówno w kraju, jak i za granicą, gdzie zajmował różne stanowiska w UEFA i FIFA. W 2010 roku pełnił funkcję doradcy Prezesa Puchara FIFA w Republice Południowej Afryki, Dr Danny Jordaan.

Obecnie David jest konsultantem sportowym i ds. mediów, wewnątrz i na zewnątrz środowiska piłkarskiego, wliczając w to pracę z Lord Sebastian Coe nad międzynarodowym dziedzictwem Olimpiady Specjalnej w Londynie 2012, której wcześniej David był mistrzem. Był również członkiem założycielem antyrasistowskiej kampanii „Kick It Out”.

Davies swoją karierę zaczynał jako prezenter/korespondent telewizji BBC i nadal regularnie uczestniczy w tworzeniu radiowych i telewizyjnych programów. W 2006 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu.

Ogłaszając nominację Davies'a na stanowiska w CAFE i LPF, Przewodniczący CAFE i Prezes LPF David Bernstein CBE powiedział: „David jest ogromnym wsparciem dla obu organizacji we wskazywaniu wielu kwestii, z którymi ciągle zmagają się niepełnosprawni kibice. Jest niezwykle poważany w piłkarskich, sportowych i medialnych kręgach na całym świecie, a jego doświadczenie i wiedza będą bezcenne w kontynuowania pracy mającej na celu poszukiwanie sprawiedliwych i właściwych rozwiązań dla niepełnosprawnych kibiców, którzy chcą cieszyć się z oglądania sportu na żywo. Jesteśmy  zachwyceniu mogąc przywitać Davida w naszym zespole”.

David Davies OBE powiedział: “Jestem zaszczycony zaproszeniem do przyłączenia się do obu tych organizacji charytatywnych, których pracę przez długi czas podziwiałem. Osoby niepełnosprawne mają prawo do bogatych doświadczeń, jakie daje oglądanie sportu na żywo, a w których uczestnictwo, inni biorą za pewnik. Może się to wydarzyć tylko w ramach prawdziwej integracji i pełnej dostępności i z przyjemnością będę wspierał takie działania.”

David dołącza jako dyrektor obok David Bernstein (Przewodniczącego) oraz jako członek zarządu CAFE (Honorowi koledzy LPF) zaliczając Lords Faulkner i Rosser.Published 24/10/2014