З урахуванням того, що у фінальній стадії ЄВРО-2012 було забито 76 м'ячів, Центр доступу до футболу в Європі (CAFE) отримав від УЄФА пожертву в розмірі 228 тисяч євро.

Кожен гол на ЄВРО-2012 приніс величезну радість офіційній благодійній організації турніру - Центру доступу до футболу в Європі (CAFE).

УЄФА обіцяв перерахувати CAFE по три тисячі євро за кожен гол на турнірі в Польщі та Україні, а таких набралося 76. Таким чином, CAFE було передано 228 тисяч євро, які підуть на поліпшення безбар'єрного доступу до футбольних об'єктів для вболівальників з обмеженими фізичними можливостями.

УЄФА співпрацює з CAFE в рамках програми Respect на ЄВРО-2012 із різних напрямків проекту "Поважай безбар'єрність". Шанувальники футболу і всі бажаючі запрошуються робити внески на майбутні проекти.

CAFE був створений у 2009 році після вручення благодійного чека від УЄФА на мільйон швейцарських франків. Із того часу організація представляє інтереси вболівальників з обмеженими можливостями у всіх 54 національних асоціаціях УЄФА. Центр підтримує і консультує різні організації, включаючи УЄФА, національні асоціації, ліги, клуби та об'єднання вболівальників з обмеженими можливостями.

"Для CAFE та проекту "Поважай безбар'єрність" цей турнір був просто неймовірним, і я хотіла б висловити величезну подяку всім, хто жертвував гроші, й УЄФА за те, що він вибрав нас в ролі офіційної благодійної організації ЄВРО-2012, - заявила управляючий директор CAFE Джойс Кук. - УЄФА не тільки сам здійснив щедрий благодійний внесок, але також допоміг висвітлити яскравим променем світла важливу тему безбар'єрності й доступу вболівальників з обмеженими фізичними можливостями до футболу".

"Без належного доступу до футбольних об'єктів вболівальники з обмеженими фізичними можливостями виявляються просто викинуті з гри, - додала Кук. - Зібрані гроші ми використовуємо для продовження діяльності вже розпочатої в цьому регіоні за підтримки місцевих партнерів, щоб ще більше людей із фізичними потребами могли насолодитися футболом у майбутньому. І наостанок ми хочемо ще раз висловити вам всім величезну подяку".

Плоди роботи по забезпеченню належної інфраструктури на спортивних спорудах будуть приносити користь і після турніру. CAFE продовжить співпрацю з місцевими партнерами в Польщі та Україні, що залишить обом країнам багату спадщину. Зокрема, зібрані гроші підуть на забезпечення незрячих та вболівальників із вадами зору в країнах-господарках ЄВРО спеціальним аудіокоментарем під час матчів. 

Вітаються пожертви для реалізації будь-якої з таких ініціатив:

За 5 євро можна купити навушники, щоб незрячий уболівальник міг слухати коментар.

На 50 євро можна випустити 150 бюлетенів для спортивних клубів з інформацією про потреби вболівальників з особливими потребами.

200 євро допоможуть вболівальникам з обмеженими можливостями організувати місцеву фан-групу, яка зможе вести з клубом діалог про поліпшення інфраструктури стадіону.

У 500 євро обійдеться навчання місцевого волонтера, який буде вести для незрячих уболівальників спеціальний аудіокоментар.

За 1500 євро спортивний клуб може придбати обладнання для спеціального аудіокоментаря для незрячих уболівальників.

За 5000 євро можна забезпечити місцевих незрячих уболівальників спеціальним транспортом в ігрові дні протягом усього сезону.

Пожертви можна зробити на сайті http://www.cafefootball.eu/.Published 02/07/2012