Artykuł autorstwa Dyrektor Zarządzającej CAFE Joyce Cook został opublikowany we francuskojęzycznym wydaniu „Huffington Post” oraz w magazynie „Sport i Obywatelstwo”.

Artykuł „Pełen Dostęp, Pełen Football”, wyjaśnia jak duży wpływ może mieć football na zapewnienie dostępności osobom niepełnosprawnym oraz w jaki sposób może stać się trampoliną dla przyszłej integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem.

Joyce odnosi się do przykładu Rumunii, gdzie CAFE nawiązało silną relację z organizacją zajmującą się niepełnosprawnością ActiveWatch. Zgodnie z sugestią CAFE, Finał Ligii Europejskiej UEFA 2012, odbył się w Bukareszcie. Mecz okazał się wydarzeniem, w ktorym wzięła udział największa w historii Rumunii liczba osób niepełnosprawnych, ok 300 osób. Miejsca dedykowane osobom niepełnosprawnym zostały rozmieszczone na całym stadionie, co dawało niepełnosprawnym kibicom możliwość oglądania meczu wspólnie z przyjaciółmi i innymi kibicami. To faktastyczny przykład dobrej praktyki, jaką football może zrealizować w dostępnym społeczeństwie.

Okazja do napisania artykułu pojawiła się w związku ze współpracą CAFE z magazynem "Sport i Obywatelstwo". CAFE uczestniczyło w wydarzeniu zorganizowanym przez magazyn, pt. „The Football We Love” w Brukseli. Podczas wydarzenia Joyce opowiadała o roli footballu w udoskonalaniu dostępności i włączania dla osób niepełnosprawnych.

Artykuł „Pełen Dostęp, Pełen Football” jest dostępny zarówno w języku angielskim i francuskim. Pełne wydanie "Sportu i Obywatelstwa znajdziecie Państwo tutaj. Published 03/07/2013