Поради та посібники

 

Нижче наводиться перелік корисних документів та посібників.


 

«Открыто для всех» («Відкрито для всіх»)Практичний довідник УЄФА та CAFE з доступності стадіонів та зручностям в ігрові дні 

 

Довідник «Открыто для всех» («Відкрито для всіх») надає приклади практичних рішень для нових та вже існуючих стадіонів, пропонує нові шляхи покращення стадіону, які допоможуть футбольним клубам, національним асоціаціям та директорам стадіонів створювати висококласні арени з доступними зручностями та послугами.

 

<натисність тут>, щоб скачати «Открыто для всех» («Відкрито для всіх», російська версія) в форматі PDF.

Для інших мовних версій, будь ласка, натисніть тут.


Європейська комісія та мандат 420  - 'Дизайн для всіх'

В Європі все більш розповсюдженою стає ідея «Дизайну для всіх» - це певний стиль в будівництві, за допомогою якого будівлі та громадські місця створюються доступними та комфортними для максимальної кількості людей. Незважаючи на різноманітність певних технічних рішень, на функціональному рівні люди з обмеженими можливостями по всій Європі мають однакові вимоги до доступності. Цей документ розроблявся Європейською комісією та мандатом 420 разом з Європейською комісією зі стандартизації. 


 

<натисніть тут>, щоб скачати Мандат 420 (англійська версія, формат PDF).


«Посібник з доступності файлів в форматі PDF»

Цей посібник містить інформацію з доступності документів в форматі PDF для слабозорих та сліпих користувачів технології озвучування змісту екрану. Мета даного документу – краще розуміння того, що впливає на доступність документів в форматі PDF на прикладі різноманітних ситуацій. Автори також підкреслюють найбільш важливі принципи, демонструють часті проблеми та пропонують практичні рішення.

 

<натисніть тут>, щоб скачати «Посібник з доступності файлів в форматі PDF» (англійська версія, формат PDF).


«Посібник з будівництва доступних стадіонів»

 

Посібник з дизайну нових та вже існуючих стадіонів з урахуванням потреб людей з обмеженими можливостями.

 

<натисніть тут>, щоб скачати «Посібник з будівництва доступних стадіонів» (англійська версія, формат PDF). 


«RNIB Soccer Sight»

Цей посібник створювався з метою допомогти футбольним клубам зробити послуги та зручності на стадіоні доступними для слабозорих та сліпих вболівальників. За допомогою цього документу футбольні клуби можуть змінити та покращити ті послуги, які зараз пропонуються на стадіоні: від процесу купівлі квитка до надання спеціального аудіо-описового коментаря в дні матчів.

 

Авторами посібника є співробітники Королівського національного інституту сліпих людей (Royal National Institute of Blind People/RNIB) та проекту ‘Soccer Sight’.

 

<натисніть тут>, щоб скачати посібник «RNIB Soccer Sight» (англійська версія, формат PDF).


«Собаки-поводирі для сліпих людей – Доступ на спортивні стадіони»

 

Мета даної брошури – допомогти персоналу стадіону та співробітникам клубу зрозуміти, що відчуває власник собаки-поводира, коли приходить на футбольний матч чи на інший масовий спортивний захід.  
 

<натисніть тут>, щоб скачати брошуру «Собаки-поводирі для сліпих людей – Доступ на спортивні стадіони» (англійська версія, формат PDF).


«Посібник з безпеки на спортивних стадіонах Великобританії» (UK Green Guide to Safety at Sports Grounds). Звіт за 2008 рік 

Звіт нової версії «Посібника з безпеки на спортивних стадіонах Великобританії» за 2008 рік.

 

<натисніть тут>, щоб скачати «Посібник з безпеки на спортивних стадіонах Великобританії» (англійська версія, формат PDF).


«Посібник з безпеки на спортивних стадіонах Великобританії»  (UK Green Guide to Safety at Sports Grounds). П'яте видання

 

<натисніть тут>, щоб скачати «Посібник з безпеки на спортивних стадіонах Великобританії». П'яте видання (англійська версія, формат PDF)


Комітет з проведення Олімпійських ігор (Olympic Delivery Authority) – «Посібник з доступного транспорту»

 

<натисніть тут>, щоб скачати документ комітету з проведення Олімпійських ігор «Посібник з доступного транспорту» (англійська версія, формат PDF).


Комітет з проведення Олімпійських ігор (Olympic Delivery Authority) – «Стандарти доступного дизайну»

В цьому документі містяться поради для проектних команд комітету з проведення Олімпійських ігор з принципів доступного дизайну та процедурам, яких слід дотримуватись. В цьому посібнику також пропонується короткий огляд вже опублікованих документів з доступного дизайну та стандартів, які можна застосувати до конкретних елементів проектів, а також стандарти, до яких повинні прагнути проектні команди комітету з проведення Олімпійських ігор.  

 

<натисніть тут>, щоб скачати посібник комітету з проведення Олімпійських ігор «Стандарти доступного дизайну» (англійська версія, формат PDF).


«Дослідження з доступності туризму/подорожей» - «Trailblazers»

 

«Trailblazers» почали дослідження доступності готелів та визначних місць туристичних центрів у Великобританії та за кордоном. Результати їхньої роботи можна знайти у звіті з доступності.

 

<натисніть тут>, щоб скачати звіт з «Дослідження з доступності туризму/подорожей» (англійська версія, формат Word).


Брошура «Mencap Changing Places»

 

<натисніть тут>, щоб скачати брошуру «Mencap Changing Places» (англійська версія, формат PDF).


 

Технічний звіт CEN/TR 15913 – «Обладнання глядацьких місць – Планування місць для глядачів з особливими потребами» 

 

Центр доступу до футболу в Європі (CAFE) з радістю зустрів та підтримав публікацію в серпні 2009 року технічного звіту CEN/TR 15913 “Обладнання глядацьких місць – Планування місць для глядачів з особливими потребами”. Звіт було схвалено Європейською комісією зі стандартизації від імені 30 держав – членів (см. Примітку 1).

 

<натисніть тут>, щоб перейти на сайт Європейської комісії зі стандартизації.

 

Примітка: документ було спочатку опубліковано на англійській мові, але зараз він вже перекладається на чеську, німецьку, французьку, італійську та норвезьку мови.

 

Звіт також можна отримати за адресою Європейської комісії зі стандартизації:
Avenue Marnix 17,
B-1000 Brussels -
Ref. No. CEN/TR 15913:2009.

 

Його також можна отримати у національних органів зі стандартизації.

 

<натисніть тут>, щоб скачати Примітку 1 (формат PDF).

<натисніть тут>, щоб скачати Примітку 1 (формат Word).