21-22 maja, Konferencja Sektor 3.0 Technologie w organizacjach pozarządowych.

 

Konferencja dedykowana przedstawicielom organizacji pozarządowych odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem konferencji było zaprezentowanie możliwości nowych technologii i zachęcenie do szerszego i bardziej innowacyjnego z nich korzystania. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu Polsko-Amerykanskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Pierwszy dzień konferencji to cykl wykładów i sesji seminaryjnych w podgrupach. Pośród prelegentow znaleźli się min. Michał Boni Minister Administracji i Cyfryzacji, Stephen Mull Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce, Kuba Wygnański Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.

 

W ramach sesji seminaryjnych w podgrupach uczestnicy konferencji mogli wybrań min. wyklad pt. „Budowanie wirtualnych zespołów” z Ianem Cliffordem, niezależnym konsultantem z Wielkiej Brytanii lub „Technologie w pozyskiwaniu środków” z Tillem Benhke, reprezentującym Fundację Ashoka z Niemiec.

 

Pierwszy dzień konferencji zakończył się uroczystym wręczeniem nagrody organizacji, za szczególne osiągnięcia w zakresie wykorzystywania nowych technologii. Nagroda trafiła do Fundacji Widzialni z Częstochowy.

 

Drugi dzień wydarzenia to warsztaty pt. Innowacyjność w praktyce. Uczestnicy sami zdecydowali z jaką organizacją się spotkają i którą z form innowacyjności chcą poznać lepiej. Do swoich biur zaprosili min. Orange Polska, Stocznia, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Microsoft.

 

Po więcej szczegółówych informacji zapraszamy Państwa na stronę wydarzenia:

http://sektor3-0.pl/konferencja2013/