Євген Свєт

 

Євген Свєт – голова Київського педагогічного реабілітаційного центру. Він поділився своїми враженнями від проекту УЄФА Respect InclusionFootball with No Limits («Поважай безбар’єрність – Футбол без обмежень»), який втілював в життя Центр доступу до футболу в Європі до та під час Чемпіонату Європи з футболу.

 

Для України введення аудіо-описового коментаря має величезне значення. До УЄФА ЄВРО-2012 подібну послугу можна було зустріти дуже рідко, і частіше за все, то були ситуації, коли слухачам досить поверхнево розповідали про те, що відбувається. Вперше я сам скористався даною послугою, яка була частиною проекту «Поважай безбар’єрність – Футбол без обмежень», на фіналі Кубку України 6 травня. І коментар мене дуже вразив: його неможливо порівняти ні з чим, що я чув до цього.

 

Гадаю, що коментатори справилися просто відмінно – як на фіналі Кубка країни, так і на ЄВРО-2012. Вони сповнені ентузіазмом, їхній коментар містить цікаву інформацію, а головне – вони встигають за ритмом самої гри. Таких успіхів важко досягти навіть досвідченим професіоналам, тому важко було повірити, що ці люди тренуються лише недовгий проміжок часу та погодилися надавати цю послугу на волонтерській основі. Я спілкувався з деякими коментаторами та був вражений їхнім прагненням покращити якість свого коментаря, щоб надавати цю послугу на найвищому рівні. Вони дуже серйозно підійшли до цього завдання, тому в них все так гарно вийшло.  

 

Звичайно, іноді виникали технічні проблеми, було важко почути коментар через ревіння трибун, але все одно – позитивних моментів було більше. Найважливіше – це якість роботи, а вона була на найвищому рівні. І ще один не менш важливий аспект – а що далі? Україна повинна вводити аудіо-описовий коментар і в інших сферах життя, не тільки на футбольних матчах. Значення подібної послуги важко переоцінити, тому задача керівних органів країни намагатися донести аудіо-описовий коментар до максимально великої кількості слабозорих та сліпих людей в Україні.

 

Коментар мене дуже вразив: його неможливо порівняти ні з чим, що я чув до цього”.

 

Євген Свєт, Україна.