Kibice niepełnosprawni w Polsce „Piłka jest piękna"

 

Maria Popielawska video

Zapraszamy do obejrzenia materiału telewizji T-Mobile Ekstraklasa o kibicach niepełnosprawnych w Polsce. W dyskusji głos zabiera przedstawicielka CAFE w Polsce – Maria Popielawska. 

 

"Piłka jest piękna" (WIDEO)

 

W ostatnich latach w Polsce, również dzięki ogromnemu dziedzictwu turnieju UEFA EURO 2012, w tym realizowanego przez CAFE projektu Respect Inclusion – Football bez Granic, coraz więcej kibiców niepełnosprawnych uczestniczy w przeżywaniu emocji piłkarskich na żywo. Stadiony w Miastach Gospodarzach – Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu są obiektami dostępnymi, dzięki współpracy z Klubami oraz organizacjom kibiców niepełnosprawnych, równy dostęp jest coraz szerszy.

 

Wciąż pozostaje jednak wiele do zrobienia w zakresie pełnej i równej dostępności, wskazówki i kierunki działań można znaleźć we wspólnej publikacji UEFA  i CAFE „Dostęp dla Wszystkich. Okazją do zainicjowania nowych działań na stadionach, oraz promocji tematyki kibicowania la wszystkich jest organizowany przez CAFE Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football. Zapraszamy do udziału!