Holenderski pomocnik, Wesley Sneijder, niedawno przekazał niepełnosprawnemu kibicowi Galatasaray swój medal Turkish Süper Kupa.

Süper Kupa do coroczny mecz z udziałem zwycięzców Süper Lig i Pucharu Turcji rozgrywany przed inauguracją nowego sezonu. Tegoroczny mecz pomiędzy drużynami Galatasaray i Besiktasu zakończył się remisem 1-1, a w konkursie rzutów karnych wygrał Galatasaray (3-0).

Po wręczeniu medali zwycięskim zawodnikom Galatasaray Sneijder dostrzegł niepełnosprawnego kibica i sprawił mu niezapomnianą niespodziankę.

Sneijder jest wicekapitanem Galatasaray i byłym kapitanem holenderskiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej. To jeden z najbardziej utytułowanych holenderskich piłkarzy, który reprezentował swój kraj więcej razy niż jakikolwiek inny zawodnik z pola.

Przed wręczeniem medalu niepełnosprawnemu kibicowi Sneijder pozował z nim do zdjęć.

„To wspaniały gest ze strony jednego z najsławniejszych piłkarzy i znakomity przykład potęgi futbolu jako dyscypliny sprzyjającej integracji i zmieniającej życie ludzi” – mówi Joyce Cook, dyrektor generalny CAFE.

Gest Sneijdera wzbudził niezwykle pozytywny oddźwięk w mediach społecznościowych, a wielu użytkowników uznało, że piłkarz zachował się „z klasą”. Również klub Galatasaray opublikował to zdjęcie na Tweeterze, opatrując je komentarzem „Dla naszych kibiców!”Published 17/08/2016