20-letni niepełnosprawny fan piłki nożnej Dymitr Korczagin został powołany na stanowisko w Dziale Komunikacji Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFS).

Pochodzący z Kazania Dymitr, cierpiący na mózgowe porażenie dziecięce, otrzymał ofertę pracy w przeddzień meczu towarzyskiego Rosji z Iranem, rozegranego we wtorek 10 października.

Wcześniej w tym roku Dymitr napisał list do reprezentacji narodowej Rosji, przedstawiając swoje marzenia, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 i pewnego dnia zostać profesjonalnym menedżerem sportu. W odpowiedzi zespół zaprosił go do udziału w swojej sesji treningowej przed meczem z Meksykiem w Pucharze Konfederacji FIFA 2017.

Następnie, gdy w tym tygodniu obserwował trening przed meczem na stadionie Kazań Arena, Dymitr otrzymał propozycję pracy w Dziale Komunikacji RFS. Dymitr, kibicujący drużynie Rubin Kazań, będzie odpowiedzialny za pisanie sprawozdań z meczów i artykułów dla witryny internetowej RFS.

W jego słowach „była to propozycja nie do odrzucenia”.

Dyrektor zarządzający CAFE Joanna Deagle dodała: – To niezmiernie ważne, aby osoby niepełnosprawne mogły zajmować przynależne im miejsca w piłce nożnej u boku kolegów, od działań oddolnych aż po sale konferencyjne, a powołanie Dymitra na stanowisko świadczy o zaangażowaniu RFS w równy dostęp do piłki nożnej dla osób niepełnosprawnych na każdym szczeblu sportu.

Gratulujemy RFS i życzymy Dymitrowi powodzenia w nowej roli.Published 18/10/2017