Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) wyprodukował serię filmów szkoleniowych dla stewardów dotyczących komunikacji z osobami niepełnosprawnymi.

Filmy będą częścią aktualizowanego właśnie pakietu szkoleniowego dla stewardów, który zostanie wydany już niedługo. Grupa projektowa aktualizująca pakiet szkoleniowy, rozpoczęła swoje działania w lutym 2014 roku, a CAFE od początku brało aktywny udział w działaniach grupy.

Jednym z głównych celów projektu jest podniesienie standardu organizacji imprez i zapewnienie lepszej jakości obsługi kibiców. Najważniejszym zamierzeniem pakietu szkoleniowego jest podniesienie standardów usług świadczonych przez stewardów na meczach piłki nożnej w Polsce.

Filmy instruują stewardów i dają im konkretne wskazówki w jaki sposób komunikować się z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich, osobami niewidomymi i niedowidzącymi, osobami niesłyszącymi i słabosłyszącymi. CAFE koordynowało powstanie tych filmów. Chcemy również podziękować niepełnosprawnym kibicom, którzy zaangażowali się i wzięli udział w nagrywaniu filmów.

Koordynatorka projektu CAFE w Polsce Weronika Paszewska powiedziała: “To wielka przyjemność wspierać PZPN w tworzeniu modułu dotyczącego osób niepełnosprawnych, który znajdzie się w modernizowanym pakiecie szkoleniowym dla stewardów. Cieszymy się z możliwości opublikowania tych filmów i zwiększania świadomości dotyczącej komunikacji z niepełnosprawnymi kibicami, jak również patrzymy w przyszłość i cieszymy się na dalszą współpracę z PZPNem”.

Z roku na rok liczba niepełnosprawnych kibiców odwiedzających stadiony w Polsce jest coraz większa. Wierzymy, że wkład CAFE w nową wersję pakietu szkoleniowego przyczyni się do poprawy doświadczenia stadionowego wielu niepełnosprawnych kibiców w całym kraju.

Zapraszamy do obejrzeniu filmów poniżej:

Komunikacja z osobą poruszającą się na wózku (film 1)

 https://youtu.be/Km5Xe662Fm

Komunikacja z osobą poruszającą się na wózku (film 2)

 https://youtu.be/pr1tKwOzB1s

Komunikacja z osoba niewidomą lub niedowidzącą (film 1)

 https://youtu.be/zwZhMMuZFV0

Komunikacja z osobą niewidomą lub niedowidzącą (film 2)

 https://youtu.be/q_hUjxNICfc

Komunikacja z osobą niesłyszącą lub słabosłyszącą

 https://youtu.be/Sjn1nawN8U8Published 20/08/2014