Przystępna wersja UEFA.com jest teraz dostępna jako jedynie tekstowy format umożliwiający łatwiejszy dostęp do strony użytkownikom z upośledzeniem widzenia, słuchu oraz poruszania się.

Wprowadzona została przystępna wersja UEFA.com, która umożliwia łatwiejszy dostęp do oficjalnej strony europejskiego futbolu użytkownikom z upośledzeniem widzenia, słuchu oraz poruszania się.

Przystępna wersja UEFA.com, która weszła w życie 11 stycznia, ma jedynie format tekstowy, umożliwiając użytkownikom łatwiejszą nawigację i korzystanie z zawartości.

Najważniejszymi elementami wprowadzonej strony są wszystkie sekcje z wiadomościami oraz sekcja z wynikami i kalendarzem gier. W obu będą najświeższe informacje z czołowych lig, rozgrywek klubowych oraz reprezentacyjnych z całej Europy.

Na stronie, która jest dostępna w siedmiu językach (angielskim, francuskim, włoskim, hiszpański, portugalskim, niemieckim oraz rosyjskim), będzie można znaleźć również informacje dotyczące działań i wydarzeń UEFA, piłki młodzieżowej, futsalu oraz turniejów kobiecych.

Joyce Cook, dyrektor zarządzająca Centrum Dostępu do Futbolu w Europie (CAFE), jest zadowolona większą swobodą tej wersji strony internetowej umożliwiającej łatwiejszy dostęp użytkownikom.

- CAFE w szerokim zakresie pracowała z UEFA, doradzając pomoc w zakresie łatwiejszej dostępności do UEFA.com użytkownikom niedowidzącym lub niewidomym - powiedziała. - Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z dotychczasowych wyników i wspaniale, że UEFA jest skierowana dla tak ważnego obszaru.

- Zamierzamy w przyszłości pomagać UEFA w dalszym rozwoju strony dla użytkowników z ograniczoną możliwością poruszania się, ograniczonym słuchem oraz problemami z uczeniem się dodała. - Wszyscy koncentrujemy się na produkcie końcowym, mającym być w pełni zintegrowaną platformą, z której wszyscy z przyjemnością będą korzystać.

Zespół UEFA.com, w bliskiej współpracy ze sponsorem projektu, jednostką UEFA odpowiedzialną za sprawy społeczne, intensywnie pracuje, aby produkt ten był tak przystępny, jak to tylko możliwe. Pomysł przystępności ma pomóc osobom niepełnosprawnym czerpać z nowych technologii. Ludzie, którzy są niewidomi lub niedowidzący, mogą czerpać z wizualnych informacji dzięki ich odczytywaniu z ekranu i powiększeniu programów wyświetlania.
 

Kliknij tutaj, aby przeczytać ten artykuł na stronie UEFA.com

Opublikowano: UEFA.comPublished 07/01/2011