Zespół ośrodka CAFE z wielką przyjemnością opublikował raport podsumowujący kampanii Tydzień Akcji 2018.

Od roku 2013 zaprasza zainteresowane strony zaangażowane w piłkę nożną do świętowania dostępu i  integracji w europejskim futbolu.

Tydzień Akcji ośrodka CAFE, początkowo zainicjowany w ramach spuścizny UEFA po EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie, rozwija się z roku na rok. W 2018 roku związane z nim działania odbyły się w rekordowej liczbie 25 krajów.

Główne inicjatywy w 2018 roku obejmują:

- Prestiżowa uroczystość w połowie meczu, świętująca inicjatywę Total Football Total Access (Pełny Futbol, Pełny Dostęp), odbyła się w czasie meczu FC Barcelona i była transmitowana na cały świat;

- Impreza zorganizowana przez Dinamo Zagreb, które zaprosiło kibiców z trudnościami w nauce, aby mogli obejrzeć mecz z loży prezydenckiej oraz spotkać swoich ulubionych graczy;

- Przed finałowym meczem Pucharu Szkocji, mistrzowie Szkocji FC Celtic mieli na sobie koszulki ośrodka CAFE;

- Działania w całej Rosji, w które włączyło się ponad 20 rosyjskich klubów

Michael Rice, menadżer ds. mediów i komunikacji ośrodka CAFE powiedział: - To była prawdziwa przyjemność zobaczyć tyle ludzi zaangażowanych w piłkę działających razem w imię inicjatywy Total Football Total Access (Pełny Futbol, Pełny Dostęp).

Podczas Tygodnia Akcji 2018 ośrodka CAFE mieliśmy okazję cieszyć się wyjątkowymi inicjatywami o dużym zasięgu. W szczególności, nasze wywiady z niepełnosprawnymi kibicami w całej Europie jeszcze bardziej podkreśliły wagę gry, która jest integrująca i dostępna dla wszystkich - dodał Michael.

Raport podsumowujący z Tygodnia Akcji 2018 ośrodek CAFE jest dostępny do pobrania tutaj.

W ciągu bieżącego miesiąca ośrodek CAFE ma zamiar ogłosić szczegóły Tygodnia Akcji 2019 i wydać pakiet informacyjny.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom Tygodnia Akcji. Czekamy z niecierpliwością na świętowanie z Wami inicjatywy Total Football Total Access (Pełny Futbol, Pełny Dostęp) w 2019 roku!

Jesteśmy również niezmiernie wdzięczni za dalsze wsparcie UEFA dla działań ośrodka CAFE, jak i dla Tygodnia Akcji ośrodka CAFE.

W przypadku pytań czy wątpliwości dotyczących Tygodnia Akcji ośrodka CAFE, prosimy o kontakt na adres e-mail  [email protected].Published 17/08/2018