Superpuchar UEFA 2016 był szczególnie pamiętnym doświadczeniem dla dwóch niepełnosprawnych młodych kibiców, którzy zostali wybrani do towarzyszenia zawodnikom podczas wyjścia na boisko.

Jedenastoletni Sayed Ali i dziesięcioletni Ismail Jamal towarzyszyli kapitanom Realu Madryt i Sevilli podczas wejścia na boisko przed rozpoczęciem meczu.
Zarówno Sayed, jak i Ismail mieszkają z rodzinami w Norwegii, ale pochodzą odpowiednio z Afganistanu i Syrii.

W tym roku Superpuchar UEFA, coroczny mecz zwycięzców Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA, został rozegrany na stadionie Lerkendal w norweskim Trondheim. Po dogrywce wynikiem 3-2 zwyciężył Real Madryt. Po meczu obrońca Realu Madryt, Marcelo, podarował Sayedowi buty, w których rozegrał mecz.

Ponadto przed rozpoczęciem ceremonii przedmeczowej Sayed i Ismail spotkali się z kapitanami Sergio Ramosem i Vicentem Iborrą.

„Wspaniale było widzieć Sayeda i Ismaila na boisku obok najsławniejszych zawodników na świecie. To znakomity przykład wyjątkowej potęgi futbolu jako dyscypliny pomagającej zmieniać życie ludzi. Jestem przekonany, że Sayed i Ismail zapamiętają to doświadczenie na bardzo, bardzo długo” – mówi Joyce Cook, dyrektor generalny CAFE.

Ceremonia przedmeczowa była dla Fundacji na Rzecz Dzieci UEFA i Handicap International okazją do inauguracji ogólnoświatowej kampanii na rzecz osób niepełnosprawnych żyjących w obszarach dotkniętych konfliktami zbrojnymi i klęskami żywiołowymi.

Więcej informacji na temat doświadczeń Sayeda i Ismaila podczas Superpucharu UEFA znajdziesz na http://www.uefa.org/social-responsibility/news/newsid=2395638.html?rss=2395638+Special+escorts+for+team+captains.Published 11/08/2016