Działalność CAFE została dostrzeżona podczas ceremonii w The Stadium Business Awards 2016, na której organizacja otrzymała nagrodę Industry Partner of the Year (partnera branżowego roku).

Nagroda została wręczona przez Angelina Tennino od Xperiology, na Santiago Bernabeu w Madrycie

CAFE Media i Komunikacja Menedżera Mike Rice zebrał nagrody w imieniu dyrektora zarządzającego, Joyce Cook, który był rozczarowany nie po to móc uczestniczyć uroczystość

Odbierając nagrodę, Mike Rice powiedział: – CAFE jest pracujemy usilnie nad zapewnieniem, aby niepełnosprawni mogli zająć należne im miejsce w sporcie, który kochamy: nie tylko jako widzowie i gracze, lecz również jako administratorzy, trenerzy, decydenci i przywódcy. Ta nagroda jest dostrzeżeniem ważnej roli, którą niepełnosprawni, stanowiący najliczniejszą wśród grup mniejszościowych, mogą odgrywać w piłce nożnej i w innych sportach.

Przemawiając po ceremonii, Joyce Cook dodała: – Jesteśmy bardzo dumni z CAFE i działań, które podejmujemy wraz z naszymi partnerami w piłce nożnej. Zapewnienie dostępnego stadionu i włączającego doświadczenia dnia meczowego może wywrzeć olbrzymi wpływ na życie wielu niepełnosprawnych osób. Kibice niepełnosprawni w całej Europie opisywali wrażenia przynależności, dobrego samopoczucia i włączenia społecznego, jakich doświadczali, oglądając na żywo wydarzenia sportowe wraz z rodziną i przyjaciółmi. Często jest to zdecydowanie coś więcej niż same mecze piłki nożnej i coraz liczniejsze kluby zdają sobie sprawę, że dobry dostęp i przyjazne powitanie są wyjątkowo korzystne dla biznesu. Ogromnie dziękujemy The Stadium Business Summit za tę nagrodę, która pomoże nam zapewnić, aby dostępność i włączanie w sport pozostawały trwale na powszechnym porządku dziennym.

Przewodniczący CAFE David Bernstein złożył wyrazy uznania dla wsparcia ze strony UEFA, które zapewnia ciągłość prac CAFE: – Niezmiernie cieszy nas ta wspaniała wiadomość i chcielibyśmy dziś przekazać szczególne podziękowania UEFA za hojne wparcie finansowe oraz niezachwiane zaangażowanie w CAFE oraz nasze działania, trwające od roku 2009. UEFA działa progresywnie w tej dziedzinie i oczekujemy dalszej wieloletniej współpracy, która doprowadzi do trwałych zmian.

CAFE wyznaczono też jako oficjalną organizację charytatywną nagród The Stadium Business Awards 2016, a wieczorem odbyła się aukcja w celu pozyskania funduszy na bieżące działania CAFE.

Więcej informacji o nagrodach The Stadium Business Summit Awards 2016 znaleźć można pod adresem http://www.stadiumbusinesssummit.com/.Published 01/06/2016